اخبار اخبار ایران و جهان

ساخت قلب مصنوعی با فوم

نوشته شده توسط پوریا صادقلو

شاید شما بر روی یک تشک فوم خوابیده باشید. خب، در آینده یک ماده مشابه می تواند برای ایجاد اعضای مصنوعی بدن مورد استفاده قرار گیرد.
محققان در دانشگاه کورنل اخیرا “فوم الاستومر” جدید خود را برای ساخت دستگاه پمپ مایع که مانند قلب انسان کار میکند به کار بردند.
فوم سیلیکون می تواند به هر شکل مورد نظر ، با ریختن در یک قالب سه بعدی در حالی که هنوز در حالت مایع قرار دارد شکل گیرد.
هنگامی که در آن قرار گرفت ماده بسیار نرم و قابل انعطاف است که می تواند تا ۶۰۰ درصد کشیده شود و از خلل و فرج پیوسته ساخته شده است که اجازه می دهد مایع از آن عبور کند. اتصال بین منافذ می تواند بهینه سازی شود به بهترین شکل که مایع بتواند به راحتی در فوم حرکت کند.
به منظور حفظ مایع در محدوده قلب مصنوعی (به جز در شیلنگ، که در آن وارد و خارج می شود)، دانشمندان قسمت خارجی آن را با یک پوسته فیبر سیلیکون / کربن انعطاف پذیر پوشانده اند.
با تغییر مقدار و نوع مواد استفاده شده برای پوسته ، آن را برای بخش های مختلف اشیاء ساخته شده با فوم برای گسترش در نرخ های مختلف ممکن ساخت. این به این معنی است که یک جسم کروی، برای مثال، می تواند به شکل یک تخم مرغ کشیده شده که با هوا یا مایع متورم میشود در بیاید.
در حال حاضر پژوهشگران کار بر روی یک دست فوم مصنوعی را آغاز کرده اند، و همچنین برای ساخت مواد زیست سازگار تر و به دست آوردن تاییدیه FDA کار میکنند. آنها می گویند که ساخت قلب یک فرایند سریع و آسان بود، و ساخت قلب هایی با طرح های خاص (یا سایر نقاط بدن) برای مطابقت با نیازهای مردم ممکن است.

درباره نویسنده

پوریا صادقلو

دیدگاه شما چیست