اخبار اخبار ایران و جهان

ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی

نوشته شده توسط رضا ماه منظر

ششمین دوره مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی در بخش دانش‌آموزی به همت قطب علمی سامانه‌های هوافضایی دانشکده‌ی مهندسی هوافضا دانشگاه صنعتی شریف در ۱۵و ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۴ برگزار می شود.
جناب آقای موسوی ، مدیر اجرائی سامانه های هوا فضائی دانشگاه شریف ضمن اعلام این خبر به خبرنگار علمنا افزود: در راستای تحقق اهداف قطب علمی سامانه‌های هوافضایی در رابطه با رشد و توسعه زیر ساخت‌ها در زمینه مهندسی هوافضا در کشور، ایجاد علاقه و معرفی این رشته به قشر آینده ساز جامعه، بوجود آوردن بستری مناسب برای بروز خلاقیت‌ها و ایده‌های نو به همراه حس رقابت در میان دانش‌آموزان و دانش جویان کشور در محیط سالم و علمی دبیرخانه دایمی مسابقات در قطب علمی سامانه‌های هوافضایی تشکیل شده است.
وی همچمین اشاره نمود که این مسابقات از سال ۱۳۸۹ برای مقاطع دانش آموزی و دانشجویی برگزار می گردیده و امسال علاوه بر اضافه نمودن ۴ گرایش دیگر به بخش های رقابتی، سبک مسابقه تغییرات شایان توجهی خواهد داشت که می توان به تبلیغات گسترده و آمادگی حضور بیش از ۵۰۰ تیم از سراسر کشور و همچنین ساخت سامانه های رباتی و پروازی در محل جشنواره و در زمان تعیین شده پیش از رقابت اشاره نمود.
وی همچنین خاطر نشان نمود: امسال علاوه بر اعطای جوایز نقدی و لوح یادبود به گروه های حائز رتبه، تمهیداتی جهت اعطای سهمیه قبولی رشته هوافضا در مقاطع کارشناسی و ارشد برای گروه های برتر در نظر گرفته خواهد شد.

برنامه های حال حاضر دبیرخانه مسابقات
با توجه به اینکه مسابقات طراحی و ساخت سامانه‌های هوافضایی به صورت سالانه برگزار می‌گردد دبیرخانه مسابقات در نظر دارد ششمین دوره این مسابقات را در ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه سال جاری در گرایش هایی به صورت ذیل برگزار نماید.
۱- طراحی و ساخت گلایدر
۲- طراحی و ساخت بالن
۳- طراحی و ساخت هاورکرافت
۴- طراحی و ساخت سفینه ماه نشین
۵- طراحی و ساخت راکت با محموله بازیافتی
۶- میکرو هاور کرافت
۷- راکت های کبریتی
۸- ربات های مریخ نورد
۹-دستاورد های دانش آموزی و دانشجویی
همچنین متقاضیان جهت ثبت نام می توانند به پایگاه اینترنتی مسابقات به آدرس مراجعه ceas.sharif.ir/asdc نمایند.

درباره نویسنده

رضا ماه منظر

دیدگاه شما چیست