اخبار اخبار ایران و جهان

ششمین جایزه فیزیک “علیمحمدی”

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

ششمین جایزه علیمحمدی به رساله‌های برگزیده دکتری فیزیک که طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۴ مرحله دفاع را گذراند‌ه‌اند، اعطا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی این جایزه علمی توسط این پژوهشگاه با همکاری انجمن فیزیک ایران از سال ۱۳۹۰ به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده باشند جایزه‌ای به نام «جایزه علیمحمدی» اعطا می شود.
این جایزه به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی استاد فقید دانشگاه تهران و نخستین دانش‌آموختۀ دکتری فیزیک داخل کشور از جمله نقش مؤثرش در زیرساخت علمی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و تلاش‌های وی برای برپایی تحصیلات تکمیلی در ایران، به نام او نامگذاری شده است.
برای ورود به مرحله داوری، لازم است کارهای پژوهشی انجام شده در دوره دکتری و رساله حاصل از آن به تشخیصِ حداقل سه عضو هیات علمی استادیار به بالا که استاد راهنمای رساله دکتری نیز یکی از آنان است به عنوان “رساله ممتاز” شناخته شده باشد.
نامزدی هر شرکت‌کننده باید کتبا توسط استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضی، دلایل، مستندات و مقالات مستخرج از پایان نامه و همچنین نام و نشانی حداقل دو عضو هیأت علمیِ دیگر که می‌توانند مؤید نامزدی رساله مربوطه باشند اعلام شود. مدارک و مستندات متقاضیان لازم است تا تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ در قسمت فرم ثبت‌نام بارگذاری شود.
کمیته داوران پس از بررسی مدارک ارسالی و استفاده از نظرات مشاوران علمی، رساله‌های برتر را انتخاب خواهد کرد. جایزه در مراسم افتتاحیه بیست وسومین کنفرانس بهاره فیزیک پژوهشگاه اعطا خواهد شد.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست