آخرین اخبار

تقدیر از دانش آموختگان ۶۰ساله‌ی دانشگاه شریف

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف؛ فارغ التحصیلان ۶۰ ساله‌ی دانشگاه صنعتی شریف، چهلمین سال دانش آموختگی خود را در فضایی با نشاط و صمیمی و با خانوادهایشان جشن گرفتند.
در این گردهمایی که با هدف تقویت رابطه فارغ‌التحصیلان دوره‌های مختلف، آشنایی نسل جدید با نسل قدیم، ایجاد شبکه‌های اجتماعی بین‌ دانش‌آموختگان دوره‌های مختلف و تقویت احساس تعلق به دانشگاه برگزار گردید، از استادان پیشکسوت دانشگاه شریف تقدیر شد.
مهندس شیری دبیرکل انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به تاریخچه‌ی دانشگاه شریف گفت: دانشگاه صنعتی شریف با ۴ دانشکده کار خود را آغاز نمود و اکنون بعد از گذشت ۵۰ سال بیش از ۱۲هزار نفر دانشجو دارد که در ۱۴ دانشکده و چندین پژوهشکده در حال تحصیل هستند.
وی ضمن اشاره به شهرت دانشگاه صنعتی شریف در رتبه بندی‌های بین‌المللی گفت: از تمامی فارغ التحصیلان دانشگاه در خواست می‌کنم ضمن تقویت رابطه‌شان با دانشگاه و کمکهایشان، برای حفظ و ارتقای جایگاه آن در رتبه بندی‌های بین المللی تلاش نمایند.
مهندس شیری با اشاره به اهداف تشکیل انجمن فارغ التحصیلان گفت: هدف اساسی تاسیس این انجمن ایجاد ارتباط فارغ التحصیلان با دانشگاه است و انجمن فارغ التحصیلان بایستی همانند پل ارتباطی عمل نماید.
دبیرکل انجمن فارغ التحصیلان خطاب به دانش آموختگانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند گفت: با توجه به فعالیت‌های علمی شما عزیزان و ارتباطاتی که در خارج از کشور دارید می‌توانید جهت دسترسی دانشگاه به منابع به روز علمی و فنی مثمر ثمر باشید.
وی در پایان صحبت‌هایش ضمن اشاره به کنفرانس سالیانه‌ی انجمن از تمامی فارغ التحصیلان برای حضور در این کنفرانس سالیانه که در اردیبهشت‌ماه سال۹۵ برگزار خواهد شد، دعوت نمود.
بنا بر این گزارش؛ تکریم از دوره ششمی‌ها با حضور خانواده و میهمانان، تقدیر از پایه گذاران و استادان پیشکسوت دانشگاه شریف، انتشار کتاب زندگی نامه و دستاوردهای دانش آموختگان دوره ششم، بزرگداشت یاد و خاطره درگذشتگان دوره ششم از جمله برنامه‌هایی بود که برای این جشن بزرگ در نظر گرفته شده بود.
گفتنی‌ست؛ تجلیل از اعضای هیئت علمی پیشکسوت، پخش فیلم مستند دوره ششمی‌ها، اهدای تندیس به دانش آموختگان دوره ششم، بازگویی خاطرات از دیگر برنامه‌هایی بود که در این گردهمایی باشکوه برگزار گردید.
خاطرنشان می‌شود؛ در حاشیه‌ی این گردهمایی نمایشگاه تالیفات و دستاوردهای دوره ششمی‌ها در کنار نمایشگاه عکس‌ها و اسناد قدیمی دانشگاه صنعتی شریف برپا گردید.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست