آخرین اخبار دسته‌بندی نشده

کاهش اظطراب با شکلک ها

نوشته شده توسط پوریا صادقلو

در مطالعاتی که محققان در ماه سپتامر انجام دادند به این نتیجه رسیدند که مردم تمایل دارند تا پیام های متنی منفی خود را با شکلک تفسیر کنند.
متن پیام همراه با شکلک یکی از محبوب ترین نوع ارسال پیام ها در میان جوانان است. به گزارش مرکز تحقیقات پیو افراد بین سنین ۱۸ تا ۲۴ سال حدود ۱۱۰ پیام متنی در یک روز ارسال میکنند.
میلا کینگسبوری، نویسنده ارشد این مطالعه جدید و به عنوان دانشجوی دکترای روانشناسی در دانشگاه کارلتون میگوید: “در استفاده از ارسال پیام این واقعیت وجود دارد که هیچ کس نمی تواند شما را ببینید، و این که شما در مورد آنچه میخواهید بگویید پیش از ارسال پیام فکر میکنید هر دو باعث میشود اضطراب شما در مورد تعامل اجتماعی کاهش یابد، و می تواند به شما کمک کند به صحبت در مورد موضوعات شخصی تر بدون احساس خجالت.”.
کینگسبوری و تیمش بر روی ۲۱۵ دانشجوی مقطع کارشناسی تحقیق کردند. او در ادامه میگوید: ” کسانی که از فضای اجتماعی بیشتر مضطرب و فراری هستند بیشتر مستعد ارتباطات با دیگران از طریق کامپیوتراند. ”
ناتان لافاو، دانشجوی دکترا درمطالعه ارتباطات از طریق کامپیوتر در دانشگاه نیویورک، می گوید که : “این که از طریق کامپیوتر با دیگران ارتباط برقرار میکنید در بعضی مواقع باعث ابهام در طرف مقابل میشود. چرا که پیام ها فاقد نشانه هایی مانند زیر و بمی صدا، کلمه و … اند. در این جا است که شکلک میتواند مفید واقع شود.”
در این زمان شما قادر خواهید بود با استفاده از این شکلک ها حالت چهره را به دریافت کننده ی پیام بفهمانید. او می گوید: ” برای مردمی که از طریق کامپیوتربا دیگران ارتباط برقرار میکنند، پیدا کردن راه هایی برای غلبه براین ابهامات مهم است. اضافه کردن بسیاری از شکلک هایی که ما قادر به انجام آن هستیم به متن پیام ها میتواند باعث کاهش ابهامات و اضطراب گردد.”

درباره نویسنده

پوریا صادقلو

دیدگاه شما چیست