آخرین اخبار

تبدیل شدن کاربران فعال اندروید به لشگر ۱٫۴ میلیاردی

نوشته شده توسط پوریا صادقلو

به تعداد کاربران سیستم عامل موبایل آندروید ۴۰۰ میلیون کاربر از ماه مه ۲۰۱۴ افزوده شده و در مجموع تعداد کاربران فعال اندروید در جهان به ۱٫۴ میلیارد رسیده است.این خبری است که مدیر اجرایی شرکت گوگل سوندار پیچای به تازگی اعلام کرده است.

سیستم عامل آندروید تا بحال محبوب ترین سیستم عامل جهان برای گوشی های هوشمند بوده است و در سال گذشته از هر ۵ نفر در جهان که گوشی هوشمند دارند، ۴نفراز سیستم عامل آندروید استفاده میکنند.

پیچای گفت: رشد اخیر آندروید در اقتصادهای در حال ظهور مانند اندونزی و ویتنام بسیار افزایش پیدا کرده است. او گفت: در این دو کشور، تعداد کاربران آندروید در یک سال دو برابر شد و بسیاری از این افراد اولین بار است که گوشی هوشمند به دست میگیرند.

ولی در بحث تجارت نرم‌ افزاری، درآمد اپل از اپ استور ۷۰ درصد بیشتر از درآمد گوگل از فروشگاه گوگل پلی است که البته کاربران چینی کمک زیادی به اپل کرده‌اند.پیچای گفت: بیش از یک میلیارد نفر از فروشگاه بازی در یک دوره اخیر ۳۰ روز استفاده کرده اند.

پیچای همچنین از رشد کاربران دیگر دستگاه های گوگل گزارش داد. او گفت، در حدود ۳۰،۰۰۰ کروم بوک، لپ تاپ های ارزان جدید توسط گوگل طراحی شده است. او گفت: بیش از ۱۰،۰۰۰ شرکت در حال آزمایش و یا استفاده از آندروید برای کار اند.

درباره نویسنده

پوریا صادقلو

دیدگاه شما چیست