مقالات

نوشیدنی پر از قند

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

با صنعتی شدن جوامع،مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که حاصل ترکیب شکر، رنگ‌های خوراکی و آب گازدار است به طور روزافزونی زیاد می‌شود.
یکی از پرطرفدار ترین نوشیدنی که بین ایرانیان به شمار می آید “نوشابه” است.
مصرف اینگونه نوشیدنی ها نه تنها مقادیری از شکر افزوده را به بدن وارد می کند و موجب بروز بیماری‌هایی از نظیر چاقی، مرض قند (دیابت)، پوسیدگی دندان و پوکی استخوان می‌شود.
این در حالی است که با ورود و عرضه‌ی انواع نوشابه‌های رژیمی و بدون قند، معدود افرادی هم که از ترس جانشان از خیر مصرف نوشابه گذشته بودند، دوباره به سمت این نوشیدنی مخرب جذب شده‌اند.
این محصول نیزخود عاملی کلیدی در مبتلا شدن به سایر بیماری‌های خطرناک است.
آمار نشان می‌دهد که سرانه مصرف‌ قند و شکر در کشور ما نسبت به وضعیت جهانی، بسیار بالاست، به طوری که برآورد می‌شود هر ایرانی به طور متوسط سالانه مقدار ۲۹ تا ۳۰ کیلوگرم قند و شکر مصرف می‌‌کند که از میانگین جهانی که حدود ۱۹ تا ۲۰ کیلوگرم است، به ترتیب بیشتر می‌باشد و مصرف سرانه نوشابه‌های گازدار در ایران دو برابر استانداردهای جهانی است.
سرانه مصرف نوشابه در ایران ۲۴ و در جهان ۱۲ لیتر است؛این به گونه ای است که مصرف شیر در کشور ما بسیار کم است.به عبارتی مصرف شیر در کشور کمتر از ۸۰ لیتر و در کشورهای توسعه یافته حدود ۳۰۰ لیتر است.
گاز موجود که در نوشابه بکار رفته است از اسید فسفریک و دی اکسید کربن به وجود آمده است که برای مصرف کننده بسیار مضر است و قندی که درقوطی نوشابه گازدار وجود دارد ۱۰قاشق غذاخوری است.
بیشتر ما دوست داریم کاممان شیرین باشد و هنوز به تلخی چای عادت نکرده ایم.
برای حذف کردن قند و یا شکر از کنار چای و یا دیگر نوشیدنی های دیگر بعد از سالها عادت کار مشکلی است.
اما با گذشت زمان ذائقه خود را از شیرینی های مصنوعی کم کرده و به جای این شیرینی های مصنوعی از شیرینی های طبیعی مانند:عسل طبیعی،خرما،توت،شیره خرما،شکر سرخ و… باید استفاده کنیم.
در بین قند و شکر فرقی وجود ندارد، در نتیجه هردوی آن از ساکاروز تشکیل شده است.
یک حبه قند برابری میکند با یک قاشق شکر، که قند به صورت فشرده شده و شکر به صورت پودر در آمده است.

مضرات مصرف نوشابه‌های گازدار

دیابت
از آنجا که میزان شکر افزوده موجود در نوشابه بسیار بالاست، ۱۰ دقیقه پس از مصرف این نوشیدنی، بدن با افزایش شدید قند خون مواجه می‌شود که برای مقابله با آن به ناچار دست به ترشح انسولین می‌زند؛ این کار نیز به افت کاذب قند خون منجر می‌شود. ۲۰ دقیقه بعد از مصرف، کبد برای جلوگیری از بالا رفتن میزان قندخون، شروع به تبدیل قند به چربی کرده و آن را در بدن انبار می‌کند. بد نیست بدانید طی صد سال گذشته مصرف قند و شکر به میزان معنی‌داری افزایش یافته است. برای نمونه در سال ۱۲۹۲ شمسی متوسط مصرف مواد قندی در روز حدود ۴۵ گرم بود؛ در حالی که این رقم در سال جاری به بیش از ۸۵ گرم رسیده است؛ که خود از عوامل مهم بروز بیماری‌های گوناگون از جمله مرض قند (دیابت) است.

چاقی
نوشابه از آب مصنوعی و شکر وافزودنی های مصنوعی تشکیل شده است که به این دلیل بدون هرگونه مواد مغذی مورد نیاز بدن است. و این شکری که در نوشابه موجود است میزان کالری آن را بسیار بالا برده است.
این درحالی است که در نوشابه های رژیمی از شیرین کننده های مصنوعی کم کالری نظیر آسپارتام استفاده میشود.
درسته که این ماده کالری زیادی ندارد،اما بااین حال موجب میشود فرد در مدت کوتاهی از مصرف اینگونه نوشابه ها احساس گرسنگی کاذب کرده و دنبال غذای برای خوردن باشد.که در نهایت به نتیجه واحد چاقی منتهی میشود.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که شیرین کننده مصنوعی نظیر اسپارتام به کاهش قدرت حافظه منجر می شود وعوامل مهم بروز بیماری هایی مانند میگرن و سرگیجه میشود.
و از مواردهای دیگر مضرات نوشابه سوء تغذیه،پوکی استخوان،تاثیر مخرب کافئین،تاثیر مخرب بر قلب،پوست و کلیه و … میشود.

پوسیدگی دندانها
تمام نوشیدنی های گازدار خاصیت اسیدی داشته و سبب فرسایش مینای دندادن ها می گردند
همچنین میزان قند بالای اینگونه محصولات پوسیدگی دندان هارا افزایش می دهد.

سوء تغذیه
افرادی که به مصرف نوشابه های گازدار اعتیاد دارند و از طرفی که این محصولات موجب کاهش اشتها می گردند بنابراین فرد معتاد تنها به مصرف نوشابه های گازدار روی آورده و دچار سوء تغذیه می شوند.
هنگامی که شما در بطری یک نوشابه گازدار را باز می کنید بلافاصله حبابها و گازهای موجود در آن به بیرون می آیند و ظاهر می شوند.
گاز اینگونه محصولات به سبب اسید فسفریک و دی اکسید کربن در ترکیباتشان می باشد که به سبب اسیدی شدن اینگونه محصولات گازدار می باشد.
pPH نوشابه های گازبین ۲٫۵ تا ۳٫۵ می باشد که موجب پدید آمدن محیط اسیدی در معده می گردد.
درکل مسیر گوارشی تنها معده قادر به مقاومت در برابر چنین محیط اسیدی می باشد.
اما در بین دیگر اعضای دستگاه گوارشی بدن،مثل:دهان،گلو و مری در پی مصرف نوشابه های گازدار محیط اسیدی جدی ایجاد می کند.
چون دهان ،گلو و مری بسیار در برابر اسید احساس و آسیب پذیری می باشند.
اسید فسفریک موجود در نوشابه های گازدار نیز با رقابت با اسید هیدروکلرویک معده عملکرد صحیح معده را تحت تاثیر قرار می دهد.هنگامی که معده از کار میافتد و غذای مصرفی در دستگاه گوارش نیافته باقی می ماند و سبب سوء هاضمه و نفخ می گردد افرادی که از زخم معده و سوزش سر سینه رنج می برند باید از مصرف نوشابه های گازدار جدا خودداری کنند.
و در آخر نکته بسیار مهم این است که استفاده از نوشابه های گازدار را باید به حداقل رسانده و در عوض آن به نوشیدنی های طبیعی روی بیاورید و اگرهم هوس نوشابه کردید حتما از نی استفاده کنید تا از تماس مستقیم نوشابه با دندان خودداری کنید.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست