دسته‌بندی نشده

گلدان جادویی

نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

آیا تا به حال شده به فکر راه انداختن یک باغچه در آپارتمان خود بیفتید و همیشه بعد از بررسی روش های گوناگون به نتیجه منفی نمی شود برسید؟

دنیای دیجیتال امروز تقریبا برای هر مشکلی چاره ای در آستین دارد. این بار هم توسط دانشجویان دانشگاه MIT روشی برای تبدیل شدن آپارتمان شما به یک باغ بدون نیاز به دخالت و نگهداری شما از این گیاهان فراهم شده است.

سیستمی که با یک گوشی تلفن همراه، شما را قادر می کند تا به راحتی گیاه و یا میوه مورد دلخواه خود را در آپارتمانتان رشد دهید و بخورید!

این گلدان ها که مشاهده می کنید کمی بیشتر از آنچه به نظر می آید با گلدان های دیگر فرق دارد. آنها به قدری پیشرفته هستند که یکی از تکنولوژی های روز دنیا به حساب می آیند.

آنها قادرند با توجه به نوع گیاه میزان شدت نور مورد احتیاج آنها را با دستگاه توزیع  نوری که در بالای گلدان تعبیه شده بتابانند و تامین نمایند.

این سیستم دارای منافذی است که در زمان های مشخص، مواد مغذی مورد نیاز پرورش گیاه را بصورت اسپری بر روی آن افشانه می کند.

راستی شاید بیرون از خانه بودید و دلتان برای گیاه مورد علاقتان تنگ شد! دوربینی که بر روی این گلدان های دیجیتالی قرار دارد شما را قادر می سازد تا تنها با تلفن همراه خود گیاه را ببینید و از آن لذت ببرید! و یا به دوستانتان نشانش بدهید!

در این روش ۹۸ درصد در مصرف آب و ۶۰ در صد در مصرف کود صرفه جویی می شود و جالب تر اینکه میزان تولید محصول ۶ برابر می گردد و ارزش مواد غذایی موجود  در این گیاهان بیشتر از گیاهان مشابه خواهد بود!

همچنین این ایده خلاقانه میزان اشغال کردن فضای خانه توسط گلدان ها را به حداقل رسانده و شما می توانید در هر جای آپارتمان یا مکانی که خواستید آن را قرار دهید.

هم اکنون این گلدان ها در چند رستوران به کار گرفته شده، تا مواد غذایی مورد نیازشان را خود تامین کنند. شما هم می توانید نفر بعدی باشید!

همه این فرآیندها با یک گوشی تلفن همراه کنترل می شود؛ فقط یک گوشی تلفن همراه.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست