دسته‌بندی نشده

نخستین پایگاه خبری علمی کشور

خبرگزاری علمنا
نوشته شده توسط تیم تحریریه علمنا

یکی از مهمترین ابعاد پیشبرد فضای علمی کشور فراهم آوردن بسترهای لازم ترویج و نشر مطالب علمی برای عموم جامعه است که دسترسی آسان، جذاب بودن و قابل فهم بودن، سه اصل مهم در ترویج اینگونه مطالب است.

همچنین نیاز امروز ایران اسلامی‌مان یک جامعه علمی، نوآور و ساعی است که البته به مدد تلاش شبانه‌روزی نخبگان و حمایت بی‌شائبه مقام معظم رهبری در رسیدن به نقطه‌های مرتفع علمی و فتح آنان با ارائه دستاوردهای جدید که یکی پس از دیگری به جهانیان عرضه می‌شود اما تاکنون تنها بخشی از آرمان‌های نظام مقدسمان را برآورده شده است. چراکه هنوز بسیار راه نرفته باقی مانده که باید با گره زدن افکار و افزایش سطح آگاهی و دانش عمومی هرچه سریعتر به منزل مقصود که همان سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ است، رسید.

برهمین اساس کانون علمی پژوهشگران به عنوان یکی از مراکز فعال علمی در منطقه ۲۰ استان تهران و یکی از زیر مجموعه‌های علمی پژوهشی شهرداری تهران (مرکز پژوهشی شهید طهرانی مقدم) اقدام به راه اندازی نخستین پایگاه خبری-تحلیلی در زمینه علمی- فناوری کرده است که هم نیاز روز هر جامعه‌ای محسوب می‌شود و هم یکی از تأکیدات اصلی مقام معظم رهبری طی سالیان گذشته بوده است.

این پایگاه ویترینی از رویدادهای علمی است که همه روزه در سطح کشورمان رخ داده و ما را یک گام به جلو می‌برد. شعار علمنا این است که معنای زندگی فهمیدن چیزی جدید است.

امید است همه دوستداران علم، فرهنگ و متخصصین حوزه‌های گوناگون به هر شیوه‌ای که قادرند ما را در این راه طولانی و پرپیچ و خم یاری رسانند.

درباره نویسنده

تیم تحریریه علمنا

دیدگاه شما چیست